Hlavné menu

Národný projekt- POP 3

Základná škola  s materskou školou, Školská 267, 059 52 Veľká Lomnica sa aktívne zapojila do výzvy vyhlásenej Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR s názvom  Podpora pomáhajúcich profesií 3.

Cieľom zapojenia sa do predmetnej výzvy bolo zvýšenie kvality, inkluzívnosti a účinnosti systémov vzdelávania a odbornej prípravy, ako aj ich relevantnosti z hľadiska trhu práce. Naše zameranie je prostredníctvom formálneho vzdelávania, neformálneho  vzdelávania a informálneho učenia sa, podporiť nadobúdanie kľúčových kompetencií vrátane sociálnych podnikateľských a digitálnych zručností.

Rovnako považujeme za parciálny cieľ podporu rovného prístupu, a to najmä znevýhodnených skupín, ku kvalitnému a inkluzívnemu vzdelávaniu a odbornej príprave.

Základná škola s materskou školou, Školská 267, Veľká Lomnica  aktívne vstúpila do národného projektu od 01.09.2023. Prostredníctvom uvedeného personálne orientovaného projektu sa na základnej škole podarilo obsadiť jedno pracovné miesto sociálneho pedagóga, jedno pracovné miesto špeciálneho pedagóga  , 4 pracovné miesta pedagogických asistentov v ZŠ a 2 pracovné miesta špeciálneho pedagóga v MŠ, 3 pracovné miesta pedagogických asistentov MŠ a 2 pracovné miesta rodičovských asistentov MŠ.

Zmluva o vzájomnej spolupráci medzi školou a NIVaM bola uzatvorená na 1 školský rok, konkrétne na školský rok 2023/2024.  Zapojením sa do projektu základná škola opäť preukázala snahu neustále napredovať a hľadať spôsoby ako skvalitniť svoju činnosť v rámci realizovaného výchovno – vzdelávacieho procesu.

• Základná škola s materskou školou Veľká Lomnica
    Školská 267, 05952 Veľká Lomnica