Hlavné menu

Projekty našej školy

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť.

Základná škola s materskou školou vo Veľkej Lomnici v mesiaci marec 2009 začala realizovať projekt s názvom „Tvorivé vzdelávanie prostredníctvom interaktivity“ spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu a Ministerstva školstva SR, na základe výzvy Agentúry Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ v rámci operačného programu Vzdelávanie.

Hlavným cieľom projektu je pomocou inovácie obsahu a zavedenia inovatívnych metód vzdelávania na základnej škole s využitím informačno-komunikačných prostriedkov skvalitniť výstupy vzdelávania pre potreby trhu práce vo vedomostnej spoločnosti.

Po dvanástich mesiacoch od začiatku realizácie projektu môžeme konštatovať, že všetkým zainteresovaným pracovníkom na projekte sa darí plniť jednotlivé ciele projektu tak, ako boli naplánované. Doteraz boli vytvorené nové časovo tematické plány v predmetoch matematika a informatika pre ročníky 5. – 9., slovenský jazyk pre ročníky 1. – 4. V mesiaci november 2009 sa uskutočnilo vyškolenie učiteľov matematiky v IKT oblasti.

V súčasnosti prebieha ďalšia aktivita tohto projektu a to tvorba didaktických pomôcok v predmetoch matematika a informatika pre ročníky 5. – 9. a slovenský jazyk pre ročníky 1. – 4.

• Základná škola s materskou školou Veľká Lomnica
    Školská 267, 05952 Veľká Lomnica